ОПТИМ ПРОИЗВОДИ ЗА ОПТИМАЛНО ЗДРАВЈЕ

ПРИРОДА, НАУКА, ЗДРАВЈЕ

Здраво пријатели!

Дали сте слушнале за нутрацевтици?
Нутрацевтиците се еден вид додатоци на исхраната кои содржат биоактивни соединенија добиени од извори на храна, како што се билки, овошја и зеленчуци. Докажано е дека нутрацевтските препарати обезбедуваат здравствени придобивки надвор од основната исхрана и може да помогнат при низа состојби како што се намалување на воспалението, подобрување на когнитивната функција и зајакнување на имунитетот. Некои популарни примери вклучуваат пробиотици, омега-3 масни киселини и растителни екстракти како куркума и женшен. Ако сакате да ја проширите Вашата исхрана за дополнителни здравствени придобивки, нутрацевтиците се совршен одговор!

Кои сме ние?

Нутрацеутикал, застапник за Laboratoire Optim/Bionoto од Белгија.
Во Нутрацеутикал, застапник за Laboratoire Optim/Bionoto од Белгија, нашата философија е вкоренета во природата, науката и здравјето. Наша цел е да обезбедиме безбедни и висококвалитетни додатоци на исхрана кои се потврдени со сериозни научни студии. Посветени сме за поддршка на Вашата благосостојба со иновативни производи.

Laboratoire Optim

Безбедни и квалитетни додатоци на исхраната
Белгиската компанија Laboratoire Optim има за цел да обезбеди безбедни и квалитетни додатоци во исхраната. Основачот, Беноа, е хемиски инженер со докторат на Универзитетот во Питсбург. Производите на компанијата се регистрирани во Веганското друштво (Велика Британија) и не содржат материјали од животинско потекло. Тие соработуваат со експерти за хербална медицина и се член на Шпанското здружение за фитотерапија. Laboratoire Optim е посветена да донира процент од својот месечен промет на меѓународната хуманитарна мрежа CARE, која се фокусира на решавање на основните причини за сиромаштијата и зајакнување на жените и девојките.

Прочитајте што вели науката за придобивките од нашите производи за вашето здравје

За нас

Нашата филозофија: Природа, наука и здравје
Ние не нудиме чудотворни решенија, туку нудиме природни, безбедни и висококвалитетни производи чии придобивки се потврдени со сериозни научни студии. Мисијата на Нутрацеутикал во соработка со белгиската компанија Laboratoire Optim е да им обезбеди на луѓето природни и иновативни производи кои можат да го подобрат нивното здравје и благосостојба. Производите од Laboratoire Optim се произведени во Белгија од сертифицирани состојки со контролирано потекло, по сите стандарди за производство на додатоци на исхрана. Производите од Laboratoire Optim, се вегански, без ГМО, при што не се врши никакво тестирање на животни за време на развојот и производството на регистрираните производи.
Веган
Безбедно плаќање
Eco-Friendly
Брза испорака
Контролирано потекло
GMO free
Контролиран квалитет

Зошто клиентите нѐ сакаат

Единствена куркума на пазарот која навистина делува.
Светлана
Светлана
Единствена куркума на пазарот која навистина делува.
Конечно кај нас! Со години ги купувам Оптим производите во странство. Одлично!
Aна
Aна
Конечно кај нас! Со години ги купувам Оптим производите во странство. Одлично!
Испробано, најдобра куркума. Ги користам веќе 2 години.
Силвана Р.
Силвана Р.
Испробано, најдобра куркума. Ги користам веќе 2 години.

Плаќање

Примаме Visa, MasterCard®, може да платите на трансакциска сметка или при испорака на производите
Кога станува збор за купување што било преку Интернет, безбедносното прашање е над сè друго. Целокупната сајбер безбедност на нашата продавница, а особено безбедноста на процесот на наплата е нешто што не го земаме лесно. Целото ваше купување овде ќе биде забавно и безбедно искуство. Ако имате какви било потешкотии во процесот на наплата, секогаш можете да ни се обратите со вашите прашања околу наплатата.

Испорака

Резервираните артикли ги чуваме една недела
За да ги испорачаме вашите омилени производи, соработувавме со најсигурните компании. Ние сме подготвени да им ги довериме вашите нарачки и секогаш сме на ваша страна доколку нешто тргне наопаку.
ОДБЕРИ ОПТИМ ПРОИЗВОД ЗА ОПТИМАЛНО ЗДРАВЈЕ

Контакт

Можете да нарачате
24/7
Контакт инфо